Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

2023'te Yapılacak 7 Eşsiz İş Fikri

Editör

Kayıtlı Üye
Katılım
9 Şub 2023
Mesajlar
7

2023'te Yapılacak 7 Eşsiz İş FikriHepimizin her gün aynı sayıda saati var ama yine de farklı şeyler başarmak için bu saatleri kullanabiliyoruz. Bazı insanlar saatlerini işe gidip para kazanmak için kullanabilirken, diğerleri saatlerini küçük bir işletme kurmak ve daha fazla para kazanmak için kullanabilir. Ama bir iş kurmaya nasıl başlarsınız? İşletmeniz için fikirleri nereden alıyorsunuz?

Bu yazıda bugün başlayabileceğiniz veya bu yeni yıla başlamanızı sağlayacak 7 farklı iş fikrini sizlerle paylaşacağım. İster yeni iş fikirleri arıyor olun, ister sadece biraz ilham almak isteyin, umarım bu 7 yaratıcı ve kârlı iş fikrini faydalı bulabilirsiniz.


Ev Eksenli Yemek Teslimat Hizmeti:

adrese-teslim-yemek.jpg

Yemek dağıtım hizmetleri, pahalı restoran ekipmanlarına yatırım yapmak zorunda kalmadan evinizin rahatlığında sağlıklı, taze hazırlanmış yemekler satarak kar elde etmenizi sağlar. Bu işletmeler bir süredir faaliyette olsalar da, yeni girişimciler benzersiz yemekler pişirmek için kendi benzersiz tariflerini kullanarak ve yoğun müşteriler için uygun teslimat seçenekleri sunarak bu fırsatı değerlendiriyor.

Kişisel zevklerinizi ve tercihlerinizi göz önünde bulundurarak, kendi ev tabanlı yemek dağıtım hizmetinize başlamanın çeşitli yolları vardır. Hatta başlangıç noktası olarak önceden hazırlanmış yemekleri kullanma ve çok sayıda siparişiniz olduğunda işinizi kolaylaştırabilen bir tür "süpermarket dış kaynak kullanımı'na özel bir son dokunuş ekleme seçeneğiniz de vardır.

Uygun yemek çözümleri isteyen ve paradan tasarruf etmenin yollarını arayan daha fazla insanla bu tür işler, yemek konusunda tutkulu olan girişimciler için ideal bir fırsat sunuyor. İşiniz iyiye gittiğinde ve daha fazla alana veya ekipmana ihtiyacınız olduğunda, hayalet bir mutfakta çalışmayı veya başka bir işletmeden saatlerce mutfak kiralamayı düşünebilirsiniz.


Mobil Saç Kesim Hizmetleri:

1c4fba4045364ae9be0f8392742d85-Roydabarber-biz-photo-c41fa3d808a64476b72a905de1ebc7-booksy.jpeg
Mobil saç kesme hizmetleri, müşterilere saçlarını yaptırmaları için uygun ve düşük stresli bir yol sunan, gelecek vaat eden bir iş fikridir. Bu hizmetler, insanların evlerine veya başka yerlere gidebilir ve meşgul profesyoneller veya bir salonu ziyaret edecek zamanı veya ulaşımı olmayan kişiler için saç kesimi sağlayabilir. Rekabetçi fiyatlar sunan mobil saç kesimi, kendi işini kurmak isteyen girişimciler için ideal bir hizmet olabilir.

Bununla birlikte, birçok yerde saç stilistlerinin saç stilisti olarak çalışabilmeleri için bir tür eğitim almaları gerektiğini unutmayın, bu nedenle bu, araştırmanız gereken bir şeydir. Ancak, moda ve stil ile ilgileniyorsanız veya sertifika zaten sahip olduğunuz bir şeyse, bu sizin için ideal bir iştir.

Bir mobil saç kesme hizmeti kurmak için önce yerel kuaförler ve berberlerle iletişime geçebilir ve hizmetlerde indirim karşılığında tavsiyelerini isteyebilirsiniz. Bu, ilk birkaç müşterinizi elde etmenin kolay bir yoludur. Daha fazla müşteri çekmek için, mobil saç kesme hizmetleri, iş ve sosyal medya hesapları için bir web sitesi aracılığıyla çok profesyonel bir çevrimiçi varlığa sahip olmalıdır.

Buna benzer şekilde evcil hayvanlar için de stil ve bakım hizmetleri sunabilirsiniz. Gereksinimler insanlarla çalışmaya kıyasla biraz farklı olsa da, iş konsepti hala aynı şekilde çalışıyor: hizmetlerinizi çevrimiçi veya yönlendirmeler yoluyla sunarak müşteri arayın ve hizmetleri müşterinin evinde sunun.


Kişisel Asistan Hizmetleri:

yonetici-asistan-b.jpg
Meşgul profesyoneller hayatlarını düzenli tutmanın yollarını aradıkça, kişisel asistan hizmetleri giderek daha popüler hale geliyor. Sizin için girişimci, kişisel asistanlık hizmetleri kazançlı bir iş fırsatıdır. Sekreterlik hizmeti, bakkal alışverişi, yemek hazırlama ve ayak işlerini yürütme gibi yardımcı hizmetler sunarak meşgul müşteriler için başvurulacak kişi haline gelebilir.

Bu fikirdeki amaç, müvekkilinizin hayatını tekrar eden ve istenmeyen tüm işleri onlar için yaparak mümkün olduğunca kolaylaştırmaktır. Birkaç müşteriniz olduğunda ve atanan görevlere alıştıktan sonra, işin mümkün olduğu kadar çoğunu otomatikleştirecek sistemleri devreye sokabilir ve böylece giderek daha fazla müşteriyle ilgilenmenize olanak sağlayabilirsiniz.

Başka bir seçenek de, örneğin tatil planlaması ve düzenlemesi veya etkinlik planlaması gibi belirli bir faaliyet türüne odaklanmak olabilir. Bu hizmetleri veya belirli paketleri sunmaya odaklanmak işinizi ölçeklendirmenize olanak tanır. Ayrıca bunlar, varlıklı bireylerin genellikle dış kaynak kullanma eğiliminde olduğu faaliyetlerden bazılarıdır; bu da ekstra hizmetleri yüksek fiyat etiketleriyle satmanıza olanak tanır.


Özel El İşi Ürün Üreticisi:

selling-handmade-goods.png
Bu, hobileri olan insanların yaratıcı olmaları için harika bir zaman. Yaratıcı girişimciler için özel el yapımı ürünler harika bir iş fikridir. Takı, deri ürünler, ev dekorasyonu ve moda aksesuarları gibi benzersiz, el yapımı ürünler sunarak, işçiliğinizi ve birinci sınıf müşteri hizmetini takdir eden sadık bir müşteri kitlesi oluşturabilirsiniz.

Hatta tüm dünyadaki müşterilere ulaşmak için bir çevrimiçi mağaza oluşturabilir veya görünürlüğünüzü artırmak için yerel konsinye satış mağazalarına kaydolabilirsiniz. Hangi rotayı seçerseniz seçin, rakiplerinizden sıyrılan benzersiz ürünler yaratmanın uzun vadeli başarı getireceğinden emin olabilirsiniz.

El yapımı ürünlerin üretilmesini ve satılmasını kolaylaştıran teknolojik yeniliklerle, artık tek başınıza çalışmak zorunda değilsiniz. Printful veya Printify gibi, tasarımlarınızı birçok farklı ürüne yazdırabilen Print-On-Demand öğeleri oluşturmak için araçlar vardır. Ayrıca el sanatlarına ve bağımsız satıcılara adanmış bir platform olan Etsy de var. Kreasyonlarınızı Etsy ve ayrıca Amazon veya eBay gibi diğer platformlar aracılığıyla satabilirsiniz.


Ev Dekorasyonu ve Mobilya İleri Dönüşüm İşletmesi:

CAMA_Recycle_Cost_Image_01_2560x1440_acf_cropped-768x432.jpg
"Bir adamın çöpü başka bir adamın hazinesidir" eski deyişi, benzersiz mobilya ve ev dekorunun yaratılmasından daha doğru olamazdı. Eski mobilyalara ve ev dekoruna yeni bir görünüm kazandırma konusunda tutkuluysanız, bir ileri dönüşüm işine başlamak sizin için mükemmel bir girişim olabilir.

Müşterilerinizin seveceği benzersiz parçalar yaratmak için mobilyaları yeniden kaplamayı, yeniden döşemeyi, yeniden boyamayı veya yeniden tasarlamayı teklif edebilirsiniz. Vintage şifonyerlerden yüzyıl ortası modern kanepelere kadar ileri dönüşüm, eski eşyalara yeni ve yaratıcı bir görünüm kazandırmanın ve her bütçeye uygun hale getirmenin kolay bir yoludur!

Başlamak için, büyük olasılıkla paranızın karşılığını alacağınız garaj satışlarında kullanılmış mobilya arayabilirsiniz. Yeniledikten sonra Facebook'un Marketplace'inde veya OfferUp gibi uygulamalarda yayınlayabilirsiniz ve insanlar size tekliflerle mesaj göndermeye başlar. Etsy burada bir kez daha kullanışlı oluyor ve ayrıca öğelerinizi insanların görmesi için yerleştirmenize izin veriyor.


Kişiye Özel Hediye Verme Hizmeti:

gift-guide-lead-image-900x643.jpg
Herkes hediye almayı sever ama herkesin onlar için alışveriş yapacak zamanı yoktur. İşte burada devreye giriyorsun! Kişiye özel hediye verme hizmeti ile müşterileriniz için alışveriş yapabilir ve hediye vermenin stresini üzerinizden atabilirsiniz.

Bu, çok az başlangıç sermayesi gerektiren klasik bir iş fikridir, ancak onu etkili bir şekilde yürütmek için bazı temel becerilere ihtiyacınız olacak. Hizmetlerinizi yüz yüze veya çevrimiçi olarak sunabilirsiniz.

Başlamak için, hobilerini ve ilgi alanlarını öğrenmek için müşterilerinize anket yapmak isteyeceksiniz. Her müşterinin profiline uygun hediye fikirleri toplamak için bu bilgileri kullanın. Ardından, yakındaki mağazaları veya çevrimiçi pazar yerlerini ziyaret edin ve müşteri için alışveriş yapın. Ne kadar çok hediye verirseniz, hizmetlerinizi o kadar çok kişi tanıyacak ve daha sonra sahip olabileceğiniz daha fazla müşteri olacaktır.


Profesyonel evcil hayvan bakıcısı:

kopek-bakicisi.png
Pandemiden sonra artık daha fazla insanın ofise dönmesiyle, bu, sahipleriyle birlikte olmaya alıştıktan sonra evde kalan daha fazla evcil hayvan anlamına geliyor. Hayvanlarla ilgili bir yeteneğiniz varsa, bu, peşinden koşmanız için kazançlı bir fırsattır.

Profesyonel evcil hayvan bakıcısı, sahiplerinin doğrudan bakımı altında olmayan evcil hayvanlara bakmak için tutulan kişidir. Mahallenizdeki veya şehrinizdeki insanlara evcil hayvan bakıcılığı ve bakım hizmetleri sunabilirsiniz. Bu işte, sunmayı planladığınız planlara ve hizmetlere bağlı olarak evcil hayvanları beslemek, oynamak, yıkamak ve gezdirmekten ve sağlıklarını izlemekten sorumlu olacaksınız.

Bu, doğrudan her bir ev sahibinin evinde de olabilir veya ne kadar alanınız olduğuna bağlı olarak evcil hayvanları evinize götürmeyi ayarlayabilirsiniz. Müşteri bulmak için, bir kez daha sosyal medya aracılığıyla tanıtım yapmaya veya hizmetlerinizle yerel gazetelerinize bir ilan vermeye bakabilirsiniz. Çevrenizde iletişim bilgilerinizle birlikte el ilanları dağıtmak da iyi bir fikirdir, çünkü insanlar etrafa bakmak yerine sizinle doğrudan iletişim kurabilir.


Yazar: Aysun Peksağlam
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap